MAPPTIPE - OGÓLNOPOLSKI SUKCES

Uczniowie naszej szkoły odnieśli wielki sukces w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Fundację Nauka i Wiedza. Celem konkursu było testowanie nowej jakości edukacyjnej w postaci internetowej aplikacji MAPPTIPE (Multimedialnej Aplikacji do Tworzenia Internetowych Publikacji Edukacyjnych) i przygotowanie e-publikacji na jeden z dwóch tematów głównych:

Ciekawe miejsce lub Ciekawy człowiek, a następnie opublikowanie jej na stronie edukator.pl, jednym z najdłużej istniejących i największych niekomercyjnych portali edukacyjnych w Polsce, udostępniającym na potrzeby projektu MAPPTIPE swoje zasoby. Warunkiem udziału w konkursie było uzyskanie przez prezentację statusu „publicznej”, czyli zatwierdzonej przez edukatorów oceniających prace. W ramach projektu portal przygotował szereg szkoleń, poświęconych m.in. prawu autorskiemu, tworzeniu, nagrywaniu i edycji dźwięków, fotografowaniu, edycji zdjęć, filmowaniu, edycji filmów.

Do konkursu przystąpili dwaj nauczyciele: p. Beata Zielińska z zespołem, który w kategorii „Ciekawe miejsce” stworzył prezentację na temat „Uniwersytet III wieku” oraz p. Tadeusz Banowski, którego 4 zespoły w kategorii „Ciekawe miejsce” wybrały tematy: „Teatr ognia Wena”, „Kacze Bagno – miejsce inicjatyw pozytywnych”, „Kościół pw. Św. Tomasza – wielki zabytek w małej miejscowości”, „Cyrk Heca” a jeden zespół pracował nad prezentacją „Ciekawy człowiek - Pan Bogdan Siemianowski”.

Pod koniec czerwca nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Nasza szkoła odniosła podwójny sukces! II miejsce w konkursie zdobyła prezentacja „Cyrk Heca” przygotowana przez uczniów z klasy II a LO: Daniela Zdanowskiego (lider zespołu), Monikę Markiewicz, Aleksandrę Błaszkowską, Kingę Ziółkowską, Joannę Zielińską, , Beatę Groszkowską, Matyldę Sturlis, Anetę Szczepańską, Alicję Zalewską. Każdy z członków tej grupy otrzyma nagrodę w postaci cyfrowego aparatu fotograficznego a nauczyciel prowadzący notebooka.

Zgodnie z regulaminem nagrody zostały przyznane również szkołom, które zaangażowały do projektu największą liczbę uczniów w zespołach, których e-publikacje uzyskały status publiczna. W tej kategorii nasza szkoła zdobyła I miejsce (42 uczniów) i otrzyma zestaw: kamerę cyfrową, notebook i oprogramowanie do edycji zdjęć i filmów. Sprzęt ten będzie wykorzystany podczas zajęć filmowo-teatralnych, które od nowego roku szkolnego realizowane będą w naszej szkole. Do tak ogromnego sukcesu, oprócz zwycięzców, przyczynili się pozostali uczniowie pracujący przy tworzeniu publikacji: Karina Angowska, Kacper Baranowski, Natalia Bartkowska, Emilia Błaszkowska, Marta Boberek, Dominika Byglewska, Martyna Chełkowska, Daniel Drumiński , Kinga Fanslau, Joanna Godzińska, Aleksandra Gurzyńska, Kamil Jankowski, Robert Kamiński, Monika Kasprzycka, Daria Kowalska, Zachariasz Kuczkowski, Łukasz Leśniewski, Zuzanna Lewandowska, Michał Licznerski, Szymon Luliński, Aleksandra Łukaszewska, Magdalena Łukwińska, Ewa Maćków, Kamil Mączkowski, Malwina Mrozińska, Joanna Pukalska, Kinga Stawowa, Julia Treder, Katarzyna Wajc, Katarzyna Wardowska, Sara Zawadzka, Anna Ziętek, Sebastian Ziółkowski.

Tekst i foto: Tadeusz Banowski

MAPPTIPE - OGÓLNOPOLSKI SUKCESMAPPTIPE - OGÓLNOPOLSKI SUKCES

Polish English German Italian Slovenian Spanish
news accutane purchase uk Biuletyn Informacji Publicznej

 perspektywy

goniec logo
kl
bylogia
fanbookmoodlecool logoszkola wierna dz 1100 lat niepodlegloscsoulszkola pilotaz

 wpia logo

mail poczta

 

 

 

Maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Copyright © 2015
Zespół Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

 cheap nfl jerseys