Sukces Dagmary Urbańskiej w ogólnopolskim konkursie „Literacki SMS”.

IMG 20170326 162921Dagmara Urbańska z klasy III d była bezkonkurencyjna w siódmej edycji  ogólnopolskiego konkursu: „Literacki SMS. Poezja i proza na 160 znaków”.. Uczennica zdobyła Grand Prix i nagrodę ufundowaną przez Posłankę na Sejm RP, Izabelę Leszczynę.

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej, Anny Zalewskiej, posłów na Sejm RP- Izabeli Leszczyny i Andrzeja Gawrona oraz Wojewody śląskiego, Jarosława Wieczorka.

Sukces Dagmary jest imponujący, bo  w tym roku wpłynęło aż 340 prac konkursowych, wśród których po raz pierwszy znalazły się teksty uczniów spoza Polski – z Francji i Luksemburga.

Zadanie uczestników polegało na sformułowaniu literackiej wypowiedzi, składającej się maksymalnie ze 160 znaków, w formie krótkiego wiersza, aforyzmu czy sentencji. Treść literackich sms-ów musiała dotyczyć rozważań na temat ludzkiej egzystencji  i  odnosić się do pytań: „Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?”,

Konkurs składał się z dwóch etapów, w pierwszym jury dokonało wstępnej selekcji i wybrało kilkunastu laureatów, których prace zostały opublikowane na stronie: http://literacki-sms.blogspot.com/, natomiast ostateczne wyniki zaprezentowano w czasie uroczystej gali, 21 marca 2017r.

W regulaminie organizatorzy - Zespół Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych

oraz Stowarzyszenie Otwartych Drzwi w Lublińcu- podkreślili, że celem konkursu jest przede wszystkim zachęcenie młodzieży do refleksji nad sobą i światem, a dzięki temu do formułowania własnych opinii i ocen, także  w artystycznej formie. Ważnym aspektem jest też rozwijanie kompetencji językowych oraz doskonalenie umiejętności precyzyjnego i jasnego wypowiadania się poprzez krótkie komunikaty.

Tekst: Beata Zielińska

 

Nagrodzona praca Dagmary:

 

  http://oceanadesigns.net/wp-json/oembed/1.0/embed?url=http://oceanadesigns.net/envira/beauty-musk/ Nieczuli na cierpienie,

go to link  Znieczuleni na płacz,

http://idsn.com/wp-json/oembed/1.0/embed?url=http://idsn.com/computer-repairs-elizabeth-vale/  Wyczuleni na siebie,

 Przeczuleni na samotność,

 Uczuleni na ból,

 Czuli na pokaz.

 Tak daleko nam do człowieczeństwa.

 

Gratulujemy !

Sukces Dagmary Urbańskiej w ogólnopolskim konkursie „Literacki SMS”.Sukces Dagmary Urbańskiej w ogólnopolskim konkursie „Literacki SMS”.

 

Polish English German Italian Slovenian Spanish

160 lecie Norwida

  

logo160fb

 

   

Platforma ePUAP

e-Dziennik

Zapraszamy na:

goniec logo
kl
bylogia
fanbookmoodlecool logoszkola wierna dz 1100 lat niepodlegloscsoulszkola pilotaz

 wpia logo

mail poczta

 

 

 

Wydarzenia

Październik 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Copyright © 2015
Zespół Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

 cheap nfl jerseys