Sukces Dagmary Urbańskiej w ogólnopolskim konkursie „Literacki SMS”.

IMG 20170326 162921Dagmara Urbańska z klasy III d była bezkonkurencyjna w siódmej edycji  ogólnopolskiego konkursu: „Literacki SMS. Poezja i proza na 160 znaków”.. Uczennica zdobyła Grand Prix i nagrodę ufundowaną przez Posłankę na Sejm RP, Izabelę Leszczynę.

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej, Anny Zalewskiej, posłów na Sejm RP- Izabeli Leszczyny i Andrzeja Gawrona oraz Wojewody śląskiego, Jarosława Wieczorka.

Sukces Dagmary jest imponujący, bo  w tym roku wpłynęło aż 340 prac konkursowych, wśród których po raz pierwszy znalazły się teksty uczniów spoza Polski – z Francji i Luksemburga.

Zadanie uczestników polegało na sformułowaniu literackiej wypowiedzi, składającej się maksymalnie ze 160 znaków, w formie krótkiego wiersza, aforyzmu czy sentencji. Treść literackich sms-ów musiała dotyczyć rozważań na temat ludzkiej egzystencji  i  odnosić się do pytań: „Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?”,

Konkurs składał się z dwóch etapów, w pierwszym jury dokonało wstępnej selekcji i wybrało kilkunastu laureatów, których prace zostały opublikowane na stronie: http://literacki-sms.blogspot.com/, natomiast ostateczne wyniki zaprezentowano w czasie uroczystej gali, 21 marca 2017r.

W regulaminie organizatorzy - Zespół Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych

oraz Stowarzyszenie Otwartych Drzwi w Lublińcu- podkreślili, że celem konkursu jest przede wszystkim zachęcenie młodzieży do refleksji nad sobą i światem, a dzięki temu do formułowania własnych opinii i ocen, także  w artystycznej formie. Ważnym aspektem jest też rozwijanie kompetencji językowych oraz doskonalenie umiejętności precyzyjnego i jasnego wypowiadania się poprzez krótkie komunikaty.

Tekst: Beata Zielińska

 

Nagrodzona praca Dagmary:

 

  Bonuses order prednisone online canada Nieczuli na cierpienie,

 Znieczuleni na płacz,

 Wyczuleni na siebie,

 Przeczuleni na samotność,

 Uczuleni na ból,

 Czuli na pokaz.

 Tak daleko nam do człowieczeństwa.

 

Gratulujemy !

Sukces Dagmary Urbańskiej w ogólnopolskim konkursie „Literacki SMS”.Sukces Dagmary Urbańskiej w ogólnopolskim konkursie „Literacki SMS”.

 

Polish English German Italian Slovenian Spanish

 perspektywy

goniec logo
kl
bylogia
fanbookmoodlecool logoszkola wierna dz 1100 lat niepodlegloscsoulszkola pilotaz

 wpia logo

mail poczta

 

 

 

Maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Copyright © 2015
Zespół Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

 cheap nfl jerseys