LAURY DLA LICEALISTÓW W KONKURSACH NORWIDOWSKICH

6Tradycją w nowomiejskim liceum stał się coroczny udział uczniów w ogólnopolskim konkursie „Bliżej Norwida”, który organizowany jest w kilku kategoriach. Dnia 18 listopada do Warszawy udały się dwie grupy, by zaprezentować autorskie interpretacje wierszy Cypriana Norwida w poezji śpiewanej. Oliwia Mowińska i Dominik Światkowski wykonali interpretację utworu „Czemu” i uzyskali I miejsce. Natomiast wyróżnienie za interpretację  wiersza  „Larwa” otrzymał tercet w składzie: Natalia Kaszubska, Katarzyna Różycka i Anna Witos. Dziewczęta pracowały pod okiem Pani Elżbiety Szcześniak a duet przygotowywał się pod kierunkiem Pana Tadeusza Banowskiego.

Laury zebrały również uczennice, które wykonały interpretacje plastyczne wierszy Norwida. W tej kategorii zwyciężyły: Paulina Strzyżewska, która wykonała pracę zatytułowaną „Ślad życia” do wiersza „Pielgrzym” i Karolina Szymankiewicz, autorka pracy „Tymczasem” do tekstu o tym samym tytule.   Licealistki uzyskały dwa równorzędne II miejsca (I lokat nie przyznano). III nagrodę zdobyła Zuzanna Mierzyńska za  interpretację plastyczną pt. „Cierpienie” do wiersza „Larwa”, a wyróżnienie przyznano Natalii Kaszubskiej za pracę „Iluzja” do „Marionetek”. Wszystkie ilustracje powstały podczas warsztatów plastycznych przeprowadzonych w szkole przez  Pana Tadeusza Banowskiego.

Uczniom gratulujemy sukcesu!

LAURY DLA LICEALISTÓW W KONKURSACH NORWIDOWSKICHLAURY DLA LICEALISTÓW W KONKURSACH NORWIDOWSKICHLAURY DLA LICEALISTÓW W KONKURSACH NORWIDOWSKICHLAURY DLA LICEALISTÓW W KONKURSACH NORWIDOWSKICHLAURY DLA LICEALISTÓW W KONKURSACH NORWIDOWSKICHLAURY DLA LICEALISTÓW W KONKURSACH NORWIDOWSKICHLAURY DLA LICEALISTÓW W KONKURSACH NORWIDOWSKICHLAURY DLA LICEALISTÓW W KONKURSACH NORWIDOWSKICHLAURY DLA LICEALISTÓW W KONKURSACH NORWIDOWSKICHLAURY DLA LICEALISTÓW W KONKURSACH NORWIDOWSKICH

Polish English German Italian Slovenian Spanish

160 lecie Norwida

Platforma ePUAP

e-Dziennik

Zapraszamy na:

goniec logo
kl
bylogia
fanbookmoodlecool logoszkola wierna dz 1100 lat niepodlegloscsoulszkola pilotaz

 wpia logo

mail poczta

 

 

 

Wydarzenia

Styczeń 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Copyright © 2015
Zespół Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

 cheap nfl jerseys