LAURY DLA LICEALISTÓW W KONKURSACH NORWIDOWSKICH

6Tradycją w nowomiejskim liceum stał się coroczny udział uczniów w ogólnopolskim konkursie „Bliżej Norwida”, który organizowany jest w kilku kategoriach. Dnia 18 listopada do Warszawy udały się dwie grupy, by zaprezentować autorskie interpretacje wierszy Cypriana Norwida w poezji śpiewanej. Oliwia Mowińska i Dominik Światkowski wykonali interpretację utworu „Czemu” i uzyskali I miejsce. Natomiast wyróżnienie za interpretację  wiersza  „Larwa” otrzymał tercet w składzie: Natalia Kaszubska, Katarzyna Różycka i Anna Witos. Dziewczęta pracowały pod okiem Pani Elżbiety Szcześniak a duet przygotowywał się pod kierunkiem Pana Tadeusza Banowskiego.

Laury zebrały również uczennice, które wykonały interpretacje plastyczne wierszy Norwida. W tej kategorii zwyciężyły: Paulina Strzyżewska, która wykonała pracę zatytułowaną „Ślad życia” do wiersza „Pielgrzym” i Karolina Szymankiewicz, autorka pracy „Tymczasem” do tekstu o tym samym tytule.   Licealistki uzyskały dwa równorzędne II miejsca (I lokat nie przyznano). III nagrodę zdobyła Zuzanna Mierzyńska za  interpretację plastyczną pt. „Cierpienie” do wiersza „Larwa”, a wyróżnienie przyznano Natalii Kaszubskiej za pracę „Iluzja” do „Marionetek”. Wszystkie ilustracje powstały podczas warsztatów plastycznych przeprowadzonych w szkole przez  Pana Tadeusza Banowskiego.

Uczniom gratulujemy sukcesu!

LAURY DLA LICEALISTÓW W KONKURSACH NORWIDOWSKICHLAURY DLA LICEALISTÓW W KONKURSACH NORWIDOWSKICHLAURY DLA LICEALISTÓW W KONKURSACH NORWIDOWSKICHLAURY DLA LICEALISTÓW W KONKURSACH NORWIDOWSKICHLAURY DLA LICEALISTÓW W KONKURSACH NORWIDOWSKICHLAURY DLA LICEALISTÓW W KONKURSACH NORWIDOWSKICHLAURY DLA LICEALISTÓW W KONKURSACH NORWIDOWSKICHLAURY DLA LICEALISTÓW W KONKURSACH NORWIDOWSKICHLAURY DLA LICEALISTÓW W KONKURSACH NORWIDOWSKICHLAURY DLA LICEALISTÓW W KONKURSACH NORWIDOWSKICH

Polish English German Italian Slovenian Spanish

 perspektywy

goniec logo
kl
bylogia
fanbookmoodlecool logoszkola wierna dz 1100 lat niepodlegloscsoulszkola pilotaz

 wpia logo

mail poczta

 

 

 

Marzec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Copyright © 2015
Zespół Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

 cheap nfl jerseys