KAROLINA SZYMANKIEWICZ – FINALISTKĄ Z WYRÓŻNIENIEM W 40 OLIMPIADZIE ARTYSTYCZNEJ

1305528W dniach 11-14 kwietnia 2016 roku odbył się centralny etap 40. Olimpiady Artystycznej, organizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Olimpiady Artystycznej i Komitet Główny Olimpiady Artystycznej z siedzibą w Muzeum Pałacu w Wilanowie. 
Zespół Szkół im. C. K. Norwida i okręg warmińsko-mazurski reprezentowała Karolina Szymankiewicz z klasy IIa Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Mieście Lubawskim. Etap centralny składał się z trzech części: w pierwszej uczniowie rozwiązywali test z historii sztuki, w którym, na podstawie slajdów, m.in. rozpoznawali dzieła sztuki, właściwie je datowali, rozpoznawali reprezentowane przez zabytki style i kierunki, określali typy ikonograficzne. W drugiej części pisali analizę porównawczą dwóch dzieł (obrazów lub rzeźb), znajdujących się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie. Spośród sześciu zestawów Karolina wybrała: realistyczny "Portret młodej kobiety z różą" Anny Bilińskiej i austriackie dzieło akademickie Hansa Makarta "Portret młodej kobiety". Podczas egzaminu ustnego uczennica mówiła o „Artystycznych środkach wyrazu w wybranych dziełach Alfonsa Muchy” oraz porównywała dwa „Sądy Ostateczne”: Giotta i Michała Anioła.


Karolina, dzięki swej ciężkiej pracy i zaangażowaniu, uzyskała tytuł finalisty z wyróżnieniem i zwolniona jest z egzaminu maturalnego z historii sztuki. Może też poza weryfikacją dostać się na wiele kierunków renomowanych uczelni. Sukces uczennicy jest jednocześnie sukcesem szkoły, oraz okręgu warmińsko-mazurskiego. Uczennica przygotowywała się pod kierunkiem Tadeusza Banowskiego. Gratulacje i wyrazy uznania!

tekst Tadeusz Banowski

KAROLINA SZYMANKIEWICZ  – FINALISTKĄ Z WYRÓŻNIENIEM W 40 OLIMPIADZIE ARTYSTYCZNEJKAROLINA SZYMANKIEWICZ  – FINALISTKĄ Z WYRÓŻNIENIEM W 40 OLIMPIADZIE ARTYSTYCZNEJKAROLINA SZYMANKIEWICZ  – FINALISTKĄ Z WYRÓŻNIENIEM W 40 OLIMPIADZIE ARTYSTYCZNEJKAROLINA SZYMANKIEWICZ  – FINALISTKĄ Z WYRÓŻNIENIEM W 40 OLIMPIADZIE ARTYSTYCZNEJKAROLINA SZYMANKIEWICZ  – FINALISTKĄ Z WYRÓŻNIENIEM W 40 OLIMPIADZIE ARTYSTYCZNEJKAROLINA SZYMANKIEWICZ  – FINALISTKĄ Z WYRÓŻNIENIEM W 40 OLIMPIADZIE ARTYSTYCZNEJKAROLINA SZYMANKIEWICZ  – FINALISTKĄ Z WYRÓŻNIENIEM W 40 OLIMPIADZIE ARTYSTYCZNEJ

zdjęcia Tadeusz Banowski

Polish English German Italian Slovenian Spanish

160 lecie Norwida

Platforma ePUAP

e-Dziennik

Zapraszamy na:

goniec logo
kl
bylogia
fanbookmoodlecool logoszkola wierna dz 1100 lat niepodlegloscsoulszkola pilotaz

 wpia logo

mail poczta

 

 

 

Wydarzenia

Grudzień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Copyright © 2015
Zespół Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

 cheap nfl jerseys