KAROLINA SZYMANKIEWICZ – FINALISTKĄ Z WYRÓŻNIENIEM W 40 OLIMPIADZIE ARTYSTYCZNEJ

1305528W dniach 11-14 kwietnia 2016 roku odbył się centralny etap 40. Olimpiady Artystycznej, organizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Olimpiady Artystycznej i Komitet Główny Olimpiady Artystycznej z siedzibą w Muzeum Pałacu w Wilanowie. 
Zespół Szkół im. C. K. Norwida i okręg warmińsko-mazurski reprezentowała Karolina Szymankiewicz z klasy IIa Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Mieście Lubawskim. Etap centralny składał się z trzech części: w pierwszej uczniowie rozwiązywali test z historii sztuki, w którym, na podstawie slajdów, m.in. rozpoznawali dzieła sztuki, właściwie je datowali, rozpoznawali reprezentowane przez zabytki style i kierunki, określali typy ikonograficzne. W drugiej części pisali analizę porównawczą dwóch dzieł (obrazów lub rzeźb), znajdujących się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie. Spośród sześciu zestawów Karolina wybrała: realistyczny "Portret młodej kobiety z różą" Anny Bilińskiej i austriackie dzieło akademickie Hansa Makarta "Portret młodej kobiety". Podczas egzaminu ustnego uczennica mówiła o „Artystycznych środkach wyrazu w wybranych dziełach Alfonsa Muchy” oraz porównywała dwa „Sądy Ostateczne”: Giotta i Michała Anioła.


Karolina, dzięki swej ciężkiej pracy i zaangażowaniu, uzyskała tytuł finalisty z wyróżnieniem i zwolniona jest z egzaminu maturalnego z historii sztuki. Może też poza weryfikacją dostać się na wiele kierunków renomowanych uczelni. Sukces uczennicy jest jednocześnie sukcesem szkoły, oraz okręgu warmińsko-mazurskiego. Uczennica przygotowywała się pod kierunkiem Tadeusza Banowskiego. Gratulacje i wyrazy uznania!

tekst Tadeusz Banowski

KAROLINA SZYMANKIEWICZ  – FINALISTKĄ Z WYRÓŻNIENIEM W 40 OLIMPIADZIE ARTYSTYCZNEJKAROLINA SZYMANKIEWICZ  – FINALISTKĄ Z WYRÓŻNIENIEM W 40 OLIMPIADZIE ARTYSTYCZNEJKAROLINA SZYMANKIEWICZ  – FINALISTKĄ Z WYRÓŻNIENIEM W 40 OLIMPIADZIE ARTYSTYCZNEJKAROLINA SZYMANKIEWICZ  – FINALISTKĄ Z WYRÓŻNIENIEM W 40 OLIMPIADZIE ARTYSTYCZNEJKAROLINA SZYMANKIEWICZ  – FINALISTKĄ Z WYRÓŻNIENIEM W 40 OLIMPIADZIE ARTYSTYCZNEJKAROLINA SZYMANKIEWICZ  – FINALISTKĄ Z WYRÓŻNIENIEM W 40 OLIMPIADZIE ARTYSTYCZNEJKAROLINA SZYMANKIEWICZ  – FINALISTKĄ Z WYRÓŻNIENIEM W 40 OLIMPIADZIE ARTYSTYCZNEJ

zdjęcia Tadeusz Banowski

Polish English German Italian Slovenian Spanish
visit the website Discover More Biuletyn Informacji Publicznej

 perspektywy

goniec logo
kl
bylogia
fanbookmoodlecool logoszkola wierna dz 1100 lat niepodlegloscsoulszkola pilotaz

 wpia logo

mail poczta

 

 

 

Maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Copyright © 2015
Zespół Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

 cheap nfl jerseys