Jubileusz szkoły i VI Zjazd Absolwentów

P1000168Obchody Jubileuszu 160-lecia Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Mieście Lubawskim rozpoczęły się 21 września uroczystą galą, na którą przybyli: Zdzisław Fadrowski – Dyrektor Departamentu Kultury i Edukacji reprezentujący Marszałka Województwa Warmińsko- Mazurskiego, Małgorzata Adamowicz. – Dyrektor Delegatury Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty w Elblągu, Andrzej Ochlak – Starosta Nowomiejski, Ksiądz Kanonik Andrzej Markowski, władze samorządowe, dyrektorzy szkół oraz kierownicy jednostek powiatowych i miejskich, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie.

Dyrektor Zespołu Szkół im. C. K. Norwida Barbara Przeradzka- Martko, witając przybyłych gości, podkreśliła rangę placówki w regionie.

Nowomiejskie liceum to bowiem szkoła o długiej historii, której dzieje wskazują na niezwykłą rolę, którą pełniła w każdym czasie historycznym. Jej znakiem rozpoznawczym jest łączenie tradycji z nowoczesnością, licealiści bowiem szanują szkolny ceremoniał a jednocześnie są aktywnymi uczestnikami wielu projektów.

Podczas części oficjalnej dyrektor szkoły medalami jubileuszowymi ufundowanymi przez marszałka województwa warmińsko-mazurskiego uhonorowała gości oraz pracowników. Podczas gali ogłoszono też wyniki Jubileuszowego Konkursu Artystycznego zorganizowanego dla uczczenia patrona szkoły C. K. Norwida. Następnie młodzież przedstawiła poetycko-muzyczną opowieść o swojej szkole, ukazując ją jako przestrzeń spotkania człowieka z człowiekiem.

W godzinach wieczornych na stadionie OSiR odbyła się Biesiada Licealna skierowana do szerokiego grona uczestników. Udział w niej wzięli nie tylko nauczyciele i absolwenci, ale też uczniowie szkoły oraz ich rodzice, a także nowomieszczanie.

22 września był dniem VI Zjazdu Absolwentów, który rozpoczął się uroczystą mszą św. w Bazylice pod wezwaniem św. Tomasza. Liturgii przewodniczył ks. Biskup Andrzej Suski. Następnie odbył się koncert Absolwenci Absolwentom. Zgromadzeni w kościele goście, zarówno uczestnicy zjazdu, jak i wszyscy sympatycy szkoły wysłuchali pięknych muzycznych interpretacji poezji C. K. Norwida w wykonaniu laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Bliżej Norwida, którzy przez dyrektora szkoły zostali również uhonorowani pamiątkowymi medalami

Główne uroczystości jubileuszowe odbyły sie na terenie Zespołu Szkół. Wzięli w nich udział zaproszeni goście - emerytowani dyrektorzy i wicedyrektorzy szkoły, nauczyciele, zarówno emerytowani, jak i już niepracujący w liceum - wszyscy uhonorowani medalami oraz absolwenci. Wśród nich byli przedstawiciele najstarszego rocznika - matura 1950r.

Uczestnicy zjazdu – około 600 osób - otrzymali pakiet absolwenta - m.in. jubileuszowy numer Gońca Nowomiejskiego - czasopisma szkolnego koła dziennikarskiego., którego wydanie ufundował Urząd Marszałkowski w Olsztynie. Po części oficjalnej goście mogli zwiedzić szkołę, obejrzeć przygotowane wystawy i prezentacje, spotkać się w gronie nauczycieli i uczniów oraz wpisać się do Księgi Pamiątkowej. Finałem VI Zjazdu Absolwentów były bale, w których wzięło udział 350 gości.

Patronem Honorowym jubileuszu Liceum Ogólnokształcącego był Urząd Marszałkowski, patronem medialnym zaś Gazeta Olsztyńska.

Jubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd Absolwentów

Jubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd AbsolwentówJubileusz szkoły i VI Zjazd Absolwentów

Polish English German Italian Slovenian Spanish
go to link Biuletyn Informacji Publicznej http://theblindclub.com/ads.txt

Platforma ePUAP

e-Dziennik

Zapraszamy na:

goniec logo
kl
bylogia
fanbookmoodlecool logoszkola wierna dz 1100 lat niepodlegloscsoulszkola pilotaz

 wpia logo

mail poczta

 

 

 

Wydarzenia

Październik 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Copyright © 2015
Zespół Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

 cheap nfl jerseys