BIOLOGICZNE SZALEŃSTWO

35643393 1042Nierzadko jest tak, że na dany temat krąży wiele mitów i ciężko stwierdzić, co jest prawdą. Z tego powodu uczniowie profilu medycznego i nauk o zdrowiu postanowili uświadomić szkolną społeczność i zorganizowali Dzień Biologa, który odbył się w szkolnej auli 15.06.2018r. Pomysłodawczynią i koordynatorką całego wydarzenia była Pani Paulina Orłowska, która do współpracy zaprosiła absolwentów naszej szkoły: Radka Ostrowskiego, Izabelę Jastrzębską i Katarzynę Błaszkowską.

Kasia Brzozowska pod opieką Izabeli Jastrzębskiej przygotowała prelekcję na temat snów. Bez wątpienia bezsenność to najgorsza przypadłość, z którą możemy się borykać w trakcie nocy. Wykład miał na celu nakłonić do refleksji: czy potrafię się głęboko wyspać i rano czuć się znakomicie? Czy też należę do grona tych osób, które często budzą się w nocy, mając bardzo lekki sen?


Podczas spotkania został też poruszony problem witaminy D3, czyli witaminy słońca. Badania wykazują, że nawet 90-95% polskiego społeczeństwa cierpi na niedobór tej witaminy, nie zdając sobie z tego sprawy. Ponadto jak się okazuje kobiety chorują na depresję, nawet trzy razy częściej od mężczyzn. I co najważniejsze bardzo często nie wiedzą, jaki jest tego powód. A sprawczynią całego zamieszania jest ów witamina. Jej niedobór bardzo ułatwia chorobie zadanie. Dlatego też wykład Julii Kołakowskiej, Zuzanny Kalitki i Agaty Rojewskiej pod opieką Katarzyny Błaszkowskiej miał na celu bliższe poznanie tego godnego przeciwnika, który często psuje nam humor.
Prelekcję dotyczącą interakcji leków z żywnością przeprowadziły, przygotowane przez Radka Ostrowskiego, Alicja Andrzejewska, Julia Cieplak i Laura Osicka. Leki są dostępne bez recepty nie tylko w aptekach, ale również w sklepach, kioskach, a nawet automatach. Właśnie ta ogólna dostępność powoduje, że nie zastanawiamy się nad konsekwencjami spożywania ich bez konsultacji z lekarzem. Wykład miał na celu uświadomienie młodym ludziom, jak ważne jest to, by konsultować się z lekarzem i czytać ulotki dołączane do opakowań.
Celem odbytych prelekcji było nie tylko poszerzenie wiedzy z zakresu nauk biologicznych, ale tez zachęcenie do tego, by dbać o w swój organizm poprzez odbywanie odpowiedniej ilości snu, kontrolowanie tego, jakie zażywamy leki, a także wykonywanie badań np. poziomu witaminy D3.

tekst Paulina Orłowska

BIOLOGICZNE SZALEŃSTWOBIOLOGICZNE SZALEŃSTWOBIOLOGICZNE SZALEŃSTWOBIOLOGICZNE SZALEŃSTWOBIOLOGICZNE SZALEŃSTWOBIOLOGICZNE SZALEŃSTWOBIOLOGICZNE SZALEŃSTWOBIOLOGICZNE SZALEŃSTWOBIOLOGICZNE SZALEŃSTWOBIOLOGICZNE SZALEŃSTWOBIOLOGICZNE SZALEŃSTWOBIOLOGICZNE SZALEŃSTWOBIOLOGICZNE SZALEŃSTWOBIOLOGICZNE SZALEŃSTWOBIOLOGICZNE SZALEŃSTWOBIOLOGICZNE SZALEŃSTWOBIOLOGICZNE SZALEŃSTWOBIOLOGICZNE SZALEŃSTWOBIOLOGICZNE SZALEŃSTWO

Polish English German Italian Slovenian Spanish
buy priligy online uk Biuletyn Informacji Publicznej advice

goniec logo
kl
bylogia
fanbookmoodlecool logoszkola wierna dz 1100 lat niepodlegloscsoulszkola pilotaz

 wpia logo

mail poczta

 

 

 

Luty 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Copyright © 2015
Zespół Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

 cheap nfl jerseys