Wycieczka do Niemiec i Czech

34963639 1059921500825730 1714958678693511168 nOd 4 do 8 czerwca uczniowie klas: II a, II d, IIe   uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Niemiec oraz Czech. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie Berlina. Uczniowie zobaczyli między innymi niemiecki parlament - Reichstag, wieżę telewizyjną, a także Bramę Brandenburską, przed którą wykonali wiele pamiątkowych zdjęć. Na koniec wizyty w stolicy Niemiec młodzież odwiedziła Muzeum Pergamońskie, w którym miała okazję podziwiać zbiory starożytnej architektury oraz hellenistyczne rzeźby. Po południu grupa udała się do oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów od Berlina, parku rozrywki -Tropical Islands. W tropikalnej wiosce uczniowie mogli odpocząć po długiej podróży oraz zwiedzaniu miasta. Korzystali z basenów, najwyższej w Niemczech zjeżdżalni wodnej oraz wielu innych wspaniałych atrakcji, a noc spędzili w namiotach w pobliżu tropikalnego lasu.

Drugiego dnia młodzież udała się do Drezna, gdzie odwiedziła jedną z najbardziej znanych budowli barokowych w Niemczech - Zwinger. Kolejną atrakcją była znajdująca się w nim Galeria Obrazów Starych Mistrzów,w której uczniowie oglądali dzieła wielkich artystów, takich jak: Rembrandt, Rafael Santi, Canaletto czy Tycjan. Po południu wszyscy pojechali do położonego w Czechach Děčína, w którym znajdował się hotel, gdzie mieli spędzić najbliższe dwie noce. Kolejnego dnia młodzież udała na wędrówkę po położonym w czeskich górach Parku Narodowym - Czeskiej Szwajcarii. Zobaczyli tam największą w Europie naturalną bramę skalną -Bramę Pravčicką oraz wiele innych unikatowych form skalnych. Zwieńczeniem długiego - liczącego ponad 17 km - spaceru był spływ rzeką Kamienicą. W czasie rejsu malowniczym wąwozem o długości 960 m można było podziwiać niezwykłe formacje skalne, które do złudzenia przypominają znane postaci lub zwierzęta. Ostatni dzień to wizyta w pałacu hrabiny Cosel w Pilnitz nad rzeką Łabą. Rezydencja, która została wzniesiona w japońskim stylu, otoczona jest pięknym parkiem z wieloma unikatowymi roślinami. Uczniowie zwiedzili także Rezerwat Bastei, znany z pięknych formacji skalnych oraz mostu wzniesionego na wysokości 110 m n.p.m. Przed powrotem do Polski młodzież odwiedziła też twierdzę Königstein. Wycieczka bardzo podobała się wszystkim uczestnikom. Pozwoliła im zobaczyć wiele ciekawych miejsc, dostarczyła niezapomnianych wrażeń,                     a wspólnie spędzony czas przyczynił się do zacieśnienia przyjaźni i integracji uczniów naszej Szkoły.

Opiekę nad młodzieżą sprawowali wychowawcy: pani Beata Zielińska oraz panowie: Tadeusz Banowski i Bartłomiej Bartkowski.

Tekst: Michalina Cherkowska, kl. II a

Zdjęcia : Paulina Pocztarek, kl. II e, Michalina Cherkowska, kl. II a

Wycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i Czech

Polish English German Italian Slovenian Spanish

goniec logo
kl
bylogia
fanbookmoodlecool logoszkola wierna dz 1100 lat niepodlegloscsoulszkola pilotaz

 wpia logo

mail poczta

 

 

 

Luty 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Copyright © 2015
Zespół Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

 cheap nfl jerseys