Wycieczka do Niemiec i Czech

34963639 1059921500825730 1714958678693511168 nOd 4 do 8 czerwca uczniowie klas: II a, II d, IIe   uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Niemiec oraz Czech. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie Berlina. Uczniowie zobaczyli między innymi niemiecki parlament - Reichstag, wieżę telewizyjną, a także Bramę Brandenburską, przed którą wykonali wiele pamiątkowych zdjęć. Na koniec wizyty w stolicy Niemiec młodzież odwiedziła Muzeum Pergamońskie, w którym miała okazję podziwiać zbiory starożytnej architektury oraz hellenistyczne rzeźby. Po południu grupa udała się do oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów od Berlina, parku rozrywki -Tropical Islands. W tropikalnej wiosce uczniowie mogli odpocząć po długiej podróży oraz zwiedzaniu miasta. Korzystali z basenów, najwyższej w Niemczech zjeżdżalni wodnej oraz wielu innych wspaniałych atrakcji, a noc spędzili w namiotach w pobliżu tropikalnego lasu.

Drugiego dnia młodzież udała się do Drezna, gdzie odwiedziła jedną z najbardziej znanych budowli barokowych w Niemczech - Zwinger. Kolejną atrakcją była znajdująca się w nim Galeria Obrazów Starych Mistrzów,w której uczniowie oglądali dzieła wielkich artystów, takich jak: Rembrandt, Rafael Santi, Canaletto czy Tycjan. Po południu wszyscy pojechali do położonego w Czechach Děčína, w którym znajdował się hotel, gdzie mieli spędzić najbliższe dwie noce. Kolejnego dnia młodzież udała na wędrówkę po położonym w czeskich górach Parku Narodowym - Czeskiej Szwajcarii. Zobaczyli tam największą w Europie naturalną bramę skalną -Bramę Pravčicką oraz wiele innych unikatowych form skalnych. Zwieńczeniem długiego - liczącego ponad 17 km - spaceru był spływ rzeką Kamienicą. W czasie rejsu malowniczym wąwozem o długości 960 m można było podziwiać niezwykłe formacje skalne, które do złudzenia przypominają znane postaci lub zwierzęta. Ostatni dzień to wizyta w pałacu hrabiny Cosel w Pilnitz nad rzeką Łabą. Rezydencja, która została wzniesiona w japońskim stylu, otoczona jest pięknym parkiem z wieloma unikatowymi roślinami. Uczniowie zwiedzili także Rezerwat Bastei, znany z pięknych formacji skalnych oraz mostu wzniesionego na wysokości 110 m n.p.m. Przed powrotem do Polski młodzież odwiedziła też twierdzę Königstein. Wycieczka bardzo podobała się wszystkim uczestnikom. Pozwoliła im zobaczyć wiele ciekawych miejsc, dostarczyła niezapomnianych wrażeń,                     a wspólnie spędzony czas przyczynił się do zacieśnienia przyjaźni i integracji uczniów naszej Szkoły.

Opiekę nad młodzieżą sprawowali wychowawcy: pani Beata Zielińska oraz panowie: Tadeusz Banowski i Bartłomiej Bartkowski.

Tekst: Michalina Cherkowska, kl. II a

Zdjęcia : Paulina Pocztarek, kl. II e, Michalina Cherkowska, kl. II a

Wycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i CzechWycieczka do Niemiec i Czech

Polish English German Italian Slovenian Spanish
buy provigil fast Biuletyn Informacji Publicznej go to link

Platforma ePUAP

e-Dziennik

Zapraszamy na:

goniec logo
kl
bylogia
fanbookmoodlecool logoszkola wierna dz 1100 lat niepodlegloscsoulszkola pilotaz

 wpia logo

mail poczta

 

 

 

Wydarzenia

Listopad 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Copyright © 2015
Zespół Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

 cheap nfl jerseys