Skoszarowani

IMG 20180226 WA0000W ostatni weekend lutego 2018 roku uczniowie klasy II e o profilu sportowo-obronnym Zespołu Szkól im. C.K. Norwida brali udział w zajęciach skoszarowanych zorganizowanych przez panią Jadwigę Lewandowską i pana Bartłomieja Bartkowskiego. Przygotowane zadania miały rozwinąć w młodzieży między innymi kreatywność, wytrzymałość, poszerzyć wiedzę ogólną i budować postawę patriotyczną. W związku z tym nasi podopieczni wykonywali rożne czynności i zadania.

Szkoła życia połączona z zabawą i ćwiczeniami mają pomóc im w kolejnych etapach ich kariery zawodowej. Klasa została podzielona na trzy drużyny, rywalizujące ze sobą w ponad dwudziestu konkurencjach. Pierwszego dnia każda z grup wraz ze swoim opiekunem uczestniczyła w grze miejskiej. Mimo siarczystego mrozu po kilku godzinach spędzonych na ulicach Nowego Miasta Lubawskiego wszyscy w doskonałych humorach przedstawili rozwiązania pierwszych zadań, zdobywając cenne punkty. Wieczorem przy ognisku odwiedził nas ze słodką niespodzianką pan dyrektor Zachwieja. Po pieczonej kiełbasce przyszedł czas na chwilę odpoczynku i wieczorna toaletę, a następnie trochę relaksu przy meczu piłki nożnej (piłkarze grający z zawiązanymi oczami, każdy miał swojego prowadzącego). Przed snem drużyny zmierzyły się jeszcze specjalną grą w chińczyka, przygotowaną przez klasę pani Joanny Kardeli, z dodatkowymi pytaniami na odpowiednich polach. 
Wyznaczeni oficerowie dyżurni od początku ciszy nocnej pełnili wartę monitorując wyznaczony im teren. Nad ranem około piątej przeprowadzono alarm, podczas którego młodzież szukała określonych przedmiotów. Wtedy po raz kolejny nastąpiły zmiany miejsc w tabeli z punktacją. Po pobudce i porannej zaprawie młodzież przygotowała śniadanie i po krótkiej przerwie wrócili do rywalizacji w kolejnych konkurencjach sportowych. Zmagania zaczęły się od toru przeszkód i rzutów do kosza, następnie kilka wyścigów w rzędach z różnymi zadaniami. Wreszcie na koniec strzelanie z broni pneumatycznej do celu. Walka trwała do samego końca, a różnice punktowe naprawdę były niewielkie. Dopiero ostatnie konkurencje wyłoniły zwycięską drużynę. Mamy nadzieję, że za rok po raz kolejny uda się zorganizować tego typu zajęcia, w których uczestniczyć będzie obecna klasa Ie. Jednocześnie dziękujemy za pomoc w organizacji dni skoszarowanych uczennicom klasy IIIe Kamili Dobiesz i Marcie Dąbkowskiej. 

SkoszarowaniSkoszarowaniSkoszarowaniSkoszarowaniSkoszarowaniSkoszarowaniSkoszarowaniSkoszarowaniSkoszarowaniSkoszarowaniSkoszarowaniSkoszarowaniSkoszarowaniSkoszarowaniSkoszarowaniSkoszarowaniSkoszarowani

Polish English German Italian Slovenian Spanish

160 lecie Norwida

900 mg neurontin   

logo160fb

 

   

Platforma ePUAP

e-Dziennik

Zapraszamy na:

goniec logo
kl
bylogia
fanbookmoodlecool logoszkola wierna dz 1100 lat niepodlegloscsoulszkola pilotaz

 wpia logo

mail poczta

 

 

 

Wydarzenia

Grudzień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Copyright © 2015
Zespół Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

 cheap nfl jerseys