PIERWSZOKLASIŚCI W STOLICY

23 października odbyła się wycieczka do Warszawy. Wzięli w niej udział niemalże wszyscy uczniowie klas pierwszych z wychowawcami. 
  Pierwszym celem pobytu w stolicy było Muzeum Narodowe, w którym otrzymaliśmy wystarczająco dużo wolnego czasu, by móc się swobodnie rozejrzeć i zaznajomić z dziełami sztuki. Następnie każda klasa wzięła udział w innej lekcji muzealnej poprowadzonej przez edukatorów - historyków sztuki w ramach projektu Kultura Dostępna.

Humaniści rozmawiali na temat: ,,Wolność  czy zniewolenie,  klasa 1b słuchała o ,,Biblii w obrazach,  uczniowie 1c i 1d byli na lekcjach dla maturzystów, na których  omawiano kilka różnorodnych obrazów. Natomiast uczniowie z profilu sportowo-obronnego uczestniczyli w lekcji o temacie ,,Brzydkie oblicze sztuki. Lekcje muzealne tego typu pomagają w zrozumieniu dzieł sztuki i przygotowują do ich interpretacji, tak potrzebnej na egzaminie maturalnym z języka polskiego. 
Wieczorem  udaliśmy się do Teatru Komedia na spektakl pt.: ,,Komedia o napadzie na bank.  Dwie godziny minęły w mgnieniu oka. Na scenie rozpoznaliśmy wielu aktorów m.in. Rafała Cieszyńskiego znanego z roli w  ,,Ojcu Mateuszu, czy Katarzynę Żak z ,,Rancza. Spektakl wywarł na nas ogromne wrażenie. Niesamowicie komiczne sytuacje, profesjonalna gra aktorska i salwy śmiechu na widowni były tego potwierdzeniem. Mistrzostwo przedstawienia sprawiło, że chcemy powrócić na widownię teatralną jak najszybciej. Zmęczeni, ale zadowoleni jednocześnie, powróciliśmy do domów około godziny pierwszej w nocy.
  Na twarzy uczniów podczas całego dnia dało się zauważyć uśmiechy. Pierwsza wycieczka wszystkich pierwszoklasistów okazała się sukcesem i już planujemy kolejne. Nie tylko świetnie się bawiliśmy, ale także zdobyliśmy nowe doświadczenia i wiedzę, która bez wątpienia przyda się nam wszystkim już za 2 lata! 
tekst Alicja Sarbiewska, klasa 1d

Polish English German Italian Slovenian Spanish
buy generic Pregabalin online Biuletyn Informacji Publicznej buy prednisone uk

160 lecie Norwida

follow link   

logo160fb

 

   

Platforma ePUAP

e-Dziennik

Zapraszamy na:

goniec logo
kl
bylogia
fanbookmoodlecool logoszkola wierna dz 1100 lat niepodlegloscsoulszkola pilotaz

 wpia logo

mail poczta

 

 

 

Wydarzenia

Październik 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Copyright © 2015
Zespół Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

 cheap nfl jerseys