PIERWSZOKLASIŚCI W STOLICY

23 października odbyła się wycieczka do Warszawy. Wzięli w niej udział niemalże wszyscy uczniowie klas pierwszych z wychowawcami. 
  Pierwszym celem pobytu w stolicy było Muzeum Narodowe, w którym otrzymaliśmy wystarczająco dużo wolnego czasu, by móc się swobodnie rozejrzeć i zaznajomić z dziełami sztuki. Następnie każda klasa wzięła udział w innej lekcji muzealnej poprowadzonej przez edukatorów - historyków sztuki w ramach projektu Kultura Dostępna.

Humaniści rozmawiali na temat: ,,Wolność  czy zniewolenie,  klasa 1b słuchała o ,,Biblii w obrazach,  uczniowie 1c i 1d byli na lekcjach dla maturzystów, na których  omawiano kilka różnorodnych obrazów. Natomiast uczniowie z profilu sportowo-obronnego uczestniczyli w lekcji o temacie ,,Brzydkie oblicze sztuki. Lekcje muzealne tego typu pomagają w zrozumieniu dzieł sztuki i przygotowują do ich interpretacji, tak potrzebnej na egzaminie maturalnym z języka polskiego. 
Wieczorem  udaliśmy się do Teatru Komedia na spektakl pt.: ,,Komedia o napadzie na bank.  Dwie godziny minęły w mgnieniu oka. Na scenie rozpoznaliśmy wielu aktorów m.in. Rafała Cieszyńskiego znanego z roli w  ,,Ojcu Mateuszu, czy Katarzynę Żak z ,,Rancza. Spektakl wywarł na nas ogromne wrażenie. Niesamowicie komiczne sytuacje, profesjonalna gra aktorska i salwy śmiechu na widowni były tego potwierdzeniem. Mistrzostwo przedstawienia sprawiło, że chcemy powrócić na widownię teatralną jak najszybciej. Zmęczeni, ale zadowoleni jednocześnie, powróciliśmy do domów około godziny pierwszej w nocy.
  Na twarzy uczniów podczas całego dnia dało się zauważyć uśmiechy. Pierwsza wycieczka wszystkich pierwszoklasistów okazała się sukcesem i już planujemy kolejne. Nie tylko świetnie się bawiliśmy, ale także zdobyliśmy nowe doświadczenia i wiedzę, która bez wątpienia przyda się nam wszystkim już za 2 lata! 
tekst Alicja Sarbiewska, klasa 1d

Polish English German Italian Slovenian Spanish
watch Biuletyn Informacji Publicznej can you buy Pregabalin over the counter

160 lecie Norwida

here     Formularz zgłoszeniowy

                22.09.2018 r.

logo160fb

Platforma ePUAP

e-Dziennik

Zapraszamy na:

goniec logo
kl
bylogia
fanbookmoodlecool logosoulszkola pilotaz

 wpia logo

mail poczta

 

 

 

Wydarzenia

Kwiecień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Copyright © 2015
Zespół Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

 cheap nfl jerseys
 wholesale nfl jerseys
 cheap nfl jerseys