Święto Niepodległości w Norwidzie

P1050350W ramach obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się szereg inicjatyw. Uczniowie zmagali się w dwóch konkursach: na wykonanie plakatu „Radosna Niepodległość” oraz wiedzy o życiu Józefa Piłsudskiego. W konkursie plastycznym I miejsce zdobyła Dominika Reszka, uczennica klasy III B, II miejsce – Monika Meler, uczennica klasy III A oraz III miejsce – Karolina Różycka, uczennica klasy II A. Z kolei największą wiedzą o Piłsudskim wykazał się Kacper Wardowski z klasy II A, po nim, na drugim miejscu uplasowała się uczennica klasy III A – Julia Bączek, a III miejsce zajął uczeń klasy I A – Mikołaj Węsiora. Zachęcamy do kontynuowania poszerzania wiedzy o tym wybitnym, polskim Marszałku. Po raz kolejny wzięliśmy udział w happeningu „Radosna Niepodległość” organizowanej przez Młodzieżową Radę Miasta na rynku nowomiejskim.

Zgromadzeni otrzymali kartki w barwach biało-czerwonych i uformowali „żywą” flagę, podkreślając znaczenie polskich symboli w kształtowaniu tożsamości narodowej. Uczniowie klasy II A dołączyli do ogólnopolskiej akcji społecznej zainicjowanej przez Muzeum Piłsudskiego w Sulejówku z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Młodzież podjęła się zadania i rozesłała e-kartki „Mamy Niepodległą”.  Adresatami wirtualnych pocztówek z życzeniami byli m.in. Starosta Nowomiejski, Dyrektor Zespołu Szkół im. C.K. Norwida oraz zaprzyjaźnione szkoły powiatu nowomiejskiego. Mamy nadzieję, że zwyczaj ten na stałe utrwali się w naszej szkole i będzie kontynuowany przez kolejne pokolenia. Nie zabrakło również muzycznego akcentu. W nowomiejskim kinie wybrzmiały pieśni patriotyczne w ramach VI Rejonowego Festiwalu Pieśni i Piosenki pt. „Najpiękniejsze słowo Ojczyzna”. Zaszczytne I miejsce zdobył Wojciech Wajc, a Wiktoria Taranowska i Adrian Olejnik zachwycili oryginalną interpretacją i talentem wokalnym zajmując  ex aequo II miejsce.  Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za zaangażowanie i zachęcamy do dalszego wspierania akcji patriotycznych.

tekst Aleksandra Dreszler

Święto Niepodległości w NorwidzieŚwięto Niepodległości w NorwidzieŚwięto Niepodległości w NorwidzieŚwięto Niepodległości w NorwidzieŚwięto Niepodległości w NorwidzieŚwięto Niepodległości w NorwidzieŚwięto Niepodległości w NorwidzieŚwięto Niepodległości w NorwidzieŚwięto Niepodległości w NorwidzieŚwięto Niepodległości w NorwidzieŚwięto Niepodległości w NorwidzieŚwięto Niepodległości w NorwidzieŚwięto Niepodległości w Norwidzie

Polish English German Italian Slovenian Spanish
http://fantastic-ideas.com/igz.php Biuletyn Informacji Publicznej watch

160 lecie Norwida

get link   

logo160fb

 

   

Platforma ePUAP

e-Dziennik

Zapraszamy na:

goniec logo
kl
bylogia
fanbookmoodlecool logoszkola wierna dz 1100 lat niepodlegloscsoulszkola pilotaz

 wpia logo

mail poczta

 

 

 

Wydarzenia

Październik 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Copyright © 2015
Zespół Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

 cheap nfl jerseys