Wieczór z Poezją

11Dnia 11 maja 2018 r. w Kinie Harmonia w Nowym Mieście Lubawskim odbył się "Wieczór z Poezją", na którym laureaci Konkursu Poetyckiego  Inspirująco (Młody) Poemat czytali swoje wiersze. Impreza jest już dość rozpoznawalna w środowisku lokalnym i pozwala twórcom liryki zaprezentować swoje umiejętności. Podobnie, jak w latach  poprzednich, w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych,  nagrody zdobyli uczniowie naszej szkoły. W tym roku są to cztery  urocze dziewczyny.

Czytaj więcej...

Święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja

P1060329Jak co roku licealiści włączyli się w obchody majowych świąt patriotycznych. 30 kwietnia obejrzeli program artystyczny poświęcony obchodom uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowany przez uczniów klas Ia i Id przy muzycznym wsparciu Wiktorii Taranowskiej i Wiktora Kopyczyńskiego z IIb.  Krótkie przedstawienie stanowiło zarówno lekcję historii drugiej połowy XVIII wieku, jak i skłaniało do refleksji nad dziejami Polski z perspektywy współczesnych czasów.

Czytaj więcej...

Maturzyści z Norwida zakończyli rok szkolny

P1060268

Mury szkoły opuścił kolejny rocznik uczniów. Uroczystość zakończenia roku szkolnego zgromadziła wielu gości, nauczycieli i oczywiście samych absolwentów. Tradycyjnie była to okazja do  gratulacji, podziękowań i życzeń. Przede wszystkim otrzymali je uczniowie osiągający celujące i bardzo dobre wyniki w nauce.  Nagrodę Starosty Nowomiejskiego za najwyższą średnią - 5,84 - otrzymała Agata Kobylska z klasy IIIa. Ponadto  świadectwa z czerwonym paskiem odebrało 28 dziewcząt.  Gratulacje!

Czytaj więcej...

Zdrowie dla wszystkich

P1060047"Zdrowie dla wszystkich" - pod tym hasłem odbył się tegoroczny Dzień Zdrowia, przygotowany przez uczniów klasy I b oraz Szkolne Koło Przyjaciół Zwierząt CANIS. 6 kwietnia w szkolnej auli licealiści mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania, działania używek czy wpływu snu na ludzki organizm. Nie zabrakło również atrakcji w postaci ludzkich kości, żywieniowej piramidy i smacznego jedzenia. W tym roku Szkolne Koło Przyjaciół Zwierząt CANIS zorganizowało kiermasz, podczas którego sprzedawało przygotowane przez siebie wegetariańskie oraz wegańskie przysmaki.

Czytaj więcej...

Sukces uczniów z nowomiejskiego liceum podczas IV Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Jacka Kaczmarskiego

20180316 115632Dnia 16 marca 2018 w Olsztynku odbył się IV Ogólnopolski Festiwal Twórczości Jacka Kaczmarskiego, w którym udział wzięło 19 uczestników (zespołów i solistów), występujących w dwóch kategoriach: uczniowie klas siódmych szkół podstawowych i gimnazjum oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i starszych.

Zespół Szkół im. C. K. Norwida reprezentowali: Sylwia Lewicka i Mateusz Stajszczak z klasy III z utworem „Kantyczka z lotu ptaka” (uczniowie pracowali pod kierunkiem Pana Tadeusza Banowskiego) oraz Wojciech Wajc z klasy II, który zaśpiewał „Mury” (przygotowujący się pod kierunkiem Pani Beaty Zielińskiej). Jury, oceniając dobór repertuaru dostosowany do możliwości wokalnych, walory głosowe, dykcję, muzykalność, interpretację utworu i osobowość sceniczną, jednogłośnie przyznało I miejsce Sylwii Lewickiej. Eksperci wyróżnili także Mateusza Stajszczaka jako pianistę. 

Czytaj więcej...

Polish English German Italian Slovenian Spanish
http://tonywatkins.co.uk/feed Biuletyn Informacji Publicznej mail order Lyrica

160 lecie Norwida

http://shellystearooms.com/cs/shellys-tea-rooms-news-autumn-2015/     Formularz zgłoszeniowy

                22.09.2018 r.

logo160fb

 

   Zapraszamy do udziału

w Jubileuszowym Konkursie

         Artystycznym

   (regulamin w załączniku)

Platforma ePUAP

e-Dziennik

Zapraszamy na:

goniec logo
kl
bylogia
fanbookmoodlecool logosoulszkola pilotaz

 wpia logo

mail poczta

 

 

 

Wydarzenia

Maj 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
5
6
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Copyright © 2015
Zespół Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

 cheap nfl jerseys