CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

P1010595„Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez czytanie” to hasło tegorocznego   Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom  Fundacji ABC XXI CPCD. Idea wszechstronnego rozwoju, zarówno fizycznego, jak też intelektualanego, jest bardzo ważna i godna propagowania. Dlatego włączyliśmy się do tej akcji i 11 czerwca  zorganizowaliśmy w bibliotece zajęcia czytelniczo – sportowe dla dzieci z przedszkola w SP nr 2. Gości przywitali przebrani za postacie z bajek uczniowie z kl. Ib.  Następnie zaprezentowali się ich koledzy kl. II e. Opowiedzieli o uprawianych przez siebie  dyscyplinach sportowych. 

Czytaj więcej...

Konkursy matematyczne

P1010424Senat RP ustanowił rok 2019 Rokiem Matematyki. Nasza szkoła aktywnie włączyła się w jego obchody, organizując oraz uczestnicząc w licznych konkursach i osiągając przy tym wiele sukcesów. Jak każdego roku, w marcu odbył się Kangur Matematyczny. Wzięło w nim udział 25 uczniów ze wszystkich klas liceum. Wyróżnienia zdobyło dwoje z nich: Oliwia Trzcińska z kl. I c pod opieką Pani Aleksandry Bączek oraz Marcin Nadarzyński z kl. II c pod opieką Pani Anny Resickiej. Nasi uczniowie uczestniczyli również w Warmińsko-Mazurskim Matematycznym Turnieju Szkół pod patronatem Politechniki Warszawskiej. Zawody odbywały się w dwóch kategoriach: drużynowej i indywidualnej. Brało w nich udział 8 szkół z Elbląga, Olsztyna, Ostródy, Iławy i Nowego Miasta Lubawskiego.

Czytaj więcej...

„Body Worlds Gdańsk”

3Możliwość poznania budowy naszego ciała, jego organów, mięśni czy kości jest niesamowitym, choć intrygującym doświadczeniem. Taką okazję mieli uczniowie klas o profilu medycznym i nauk o zdrowiu. Dnia 14.06.2019r. w „Body Worlds Gdańsk” odbyła się żywa lekcja m.in. anatomii, psychologii, dietetyki oraz ratownictwa medycznego. Wystawa zawierała ciała ludzkie, które uległy plastynacji - procesowi, w którym ciało zostaje zakonserwowane przez usunięcie z niego wody oraz tłuszczu. Dzięki temu skomplikowanemu procesowi można ujrzeć prawdziwe mięśnie oraz narządy, a także kości w różnych stadiach życia- od momentu poczęcia, do starości.

Czytaj więcej...

Polish English German Italian Slovenian Spanish
buy pre Gabapentin Biuletyn Informacji Publicznej buy antabuse online cheap

 perspektywy

goniec logo
kl
bylogia
fanbookmoodlecool logoszkola wierna dz 1100 lat niepodlegloscsoulszkola pilotaz

 wpia logo

mail poczta

 

 

 

Sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Copyright © 2015
Zespół Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

 cheap nfl jerseys