Spotkanie zawodoznawcze z Panią Anetą Czoske z firmy FLEX w Tczewie

18

10.11.2020 r. odbyło się kolejne spotkanie on -line, tym razem na platformie Zoom. Gościem spotkania była Pani Aneta Czoske z firmy FLEX w Tczewie. Ogólnie firma zajmuje się produkcją elektroniki. Uczniowie klasy IIc mieli okazję poznać specyfikę firmy, oddziały oraz możliwości rozpoczęcia pracy w firmie FLEX.

Czytaj więcej...

Szkoła - Ambasador Parlamentu Europejskiego

Jesteśmy uczniami klas drugich Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. C.K. Norwida. Realizujemy wiedzę o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym i zdecydowaliśmy się wziąć udział w programie Szkoła-Ambasador Parlamentu Europejskiego (EPAS European Parliament Ambassador School) w edycji 2020-21.
Inicjatywa EPAS ma na celu:
- tworzenie sieci placówek współpracujących z Parlamentem Europejskim, posłami i posłankami do PE oraz biurami PE;
- poszerzenie wiedzy uczniów szkół średnich o europejskiej demokracji parlamentarnej, europejskich wartościach obywatelskich, procesach demokratycznych, procesach decyzyjnych oraz roli Parlamentu Europejskiego. Program daje uczniom możliwość zrozumienia praw przysługujących im jako europejskim obywatelom oraz uzyskania informacji, jak mogą aktywnie uczestniczyć w życiu demokratycznym Unii Europejskiej (UE);
- tworzenie stale rozwijającej się sieci wiarygodnych i aktywnych popularyzatorów wiedzy (nauczycieli), którzy w związku ze swoim zawodem odgrywają kluczową rolę w przekazywaniu młodym ludziom wiedzy oraz pogłębianiu ich świadomości.
https://www.facebook.com/ambasadorparlamentueuropejskiegonml/ 

Spotkanie zawodoznawcze z oficerem Obrony Terytorialnej

 2
13.11.2020 r. odbyło się spotkanie on-line z uczniami klas 3d i 3e, którego gościem był oficer Obrony Terytorialnej ppor. Bernard Kalinowski z Morąga. Podczas spotkania została przedstawiona uczniom ogólna charakterystyka Wojsk Obrony Terytorialnej, misja, cele i zadania WOT. Uczniowie dowiedzieli się jaka jest struktura i podział 4 Warmińsko - Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Licealiści mieli okazję zapoznać się również z oferowanym wynagrodzeniem za pełnienie służby w WOT.

Czytaj więcej...

Spotkanie on-line z kuratorem sądowym

3
 
10.11.2020 r. odbyło się kolejne spotkanie zawodoznawcze on-line. Tym razem gościem spotkania był Pan Piotr Lewandowski - Kurator Sądowy z Sądu Rejonowego w Nowym Mieście Lubawskim.
Uczniowie dowiedzieli się czym zajmuje się kurator sądowy, jak zostać kuratorem. Interesujące były również opowiedziane sytuacje i interwencje kuratora w ramach swojej pracy zawodowej.
Polish English German Italian Slovenian Spanish
buy Lyrica Biuletyn Informacji Publicznej Continue Reading

goniec logo
kl
bylogia
fanbookmoodlecool logoszkola wierna dz 1100 lat niepodlegloscsoulszkola pilotaz

 wpia logo

mail poczta

 

 

 

Listopad 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Copyright © 2015
Zespół Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim.
Wszelkie prawa zastrzeżone.