Zakończenie roku maturzystów

P101016626 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczystość pożegnania trzecioklasistów, na którą przybyli zaproszeni goście, dyrekcja i nauczyciele oraz rodzice. Jak co roku wyróżnieni zostali najlepsi spośród  najlepszych. Najwyższą średnią z trzech lat nauki osiągnęła Wiktoria Tybuszewska z klasy IIIc, która tradycyjnie przyjęła gratulacje i nagrodę z rąk Starosty Powiatu Nowomiejskiego Pana Andrzeja Ochlaka. W gronie wyróżnionych świadectwem z biało-czerwonym paskiem znalazło się aż 26 osób.

Czytaj więcej...

Dzień otwarty - 25.04.2019r.

P101010625.04.2019r. odbył się w naszej szkole "dzień otwarty". Odwiedzili nas uczniowie z okolicznych szkół podstawowych i gimnazjów, w tym z Bratiana, Brzozia Lubawskiego, Grabowa, Grodziczna, Jamielnika, Kurzętnika, Lipinek, Lubawy, Marzęcic, Mroczna, Tylic i Zajączkowa. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach rozwijających ich zainteresowania m.in. "Baw się słowami", "Zajrzyj w głąb ryby", "Izolacja DNA", "Poznajemy siebie od nerki strony", "Czy matma gryzie?", "Zakochać się we Francji", "Z plecakiem po Niemczech", "Tajemnice skał" oraz w zajęciach sportowych. Po zajęciach młodzież zwiedziła szkołę, a następnie wysłuchała prezentacji uczniów klas III Liceum Ogólnokształcącego na temat profili klas. 

 

Czytaj więcej...

Olimpiada Wiedzy Historycznej COPTIOSH

216 kwietnia 2019 roku w Golubiu-Dobrzyniu uczennica klasy I b Olga Górzyńska pod opieką pana Bartłomieja Bartkowskiego reprezentowała "Norwida" w finale Olimpiady Wiedzy Historycznej COPTIOSH. Po raz pierwszy w historii szkoły, tak młoda osoba wzięła udział w tym trzecim etapie zmagań. Dla wszystkich uczestników przygotowano upominki, a na najlepszych czekały nagrody rzeczowe i indeksy na wybrane uczelnie wyższe. Życzymy Oldze sukcesów na olimpiadach i konkursach w kolejnych latach nauki.

Czytaj więcej...

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

P1010005Przedwiośnie upłynęło nam pod znakiem inicjatyw językowych, mających na celu popularyzację jego bogactwa i poprawności. Jak co roku na półpiętrze pojawiła się okolicznościowa gazetka na temat wartości języka ojczystego, który jest jak okulary, którymi patrzymy na świat i ludzi. Jego rola w relacji z innymi jest nie do przecenienia, o czym mówił w swoim wykładzie profesor Jerzy Bralczyk. Maturzyści, którzy wysłuchali prelekcji pt. "Jak mówić, żeby nas słuchano", mogli doświadczyć kunsztu retorycznego tego uznanego językoznawcy i jednocześnie zastanowić się nad własnymi umiejętnościami komunikacyjnymi. Ponadto uczniowie klasy IId zaproponowali szkolnej społeczności konkurs Złap Słowo, którego ideą było przypomnienie faktu, iż język żyje i zmienia się jego  leksyka.

Czytaj więcej...

"Dzień otwarty"

P101005629.03.2019r. odbył się w naszej szkole "Dzień otwarty" dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Uczniowie brali czynny udział w kreatywnych zajęciach polonistycznych, przyrodniczych, językowych oraz sportowych. Ponadto zwiedzali szkołę oraz poznali charakterystykę profili kształcenia przedstawioną przez uczniów klas III LO. 

 

Czytaj więcej...

NAUKA PRZEZ DOŚWIADCZENIE

Resized IMG 4306 1 Tradycją naszej szkoły są wyjazdy edukacyjne. Taki też odbył się w marcu - uczniowie klas drugich: a, c, d, e wybrali się do Trójmiasta, by poszerzyć historyczno - kulturowe horyzonty. Temu pierwszemu służył pobyt w Muzeum Drugiej Wojny Światowej, w którym - zgodnie z wcześniejszym wyborem - uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych poświęconych sekretom enigmy, szukaniu korzeni nazizmu czy obrazowi holokaustu w literaturze. Każda lekcja miała charakter warsztatowy i składała się ze zwiedzania wystawy oraz  ćwiczeń.

Czytaj więcej...

Polish English German Italian Slovenian Spanish

 perspektywy

goniec logo
kl
bylogia
fanbookmoodlecool logoszkola wierna dz 1100 lat niepodlegloscsoulszkola pilotaz

 wpia logo

mail poczta

 

 

 

Maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Copyright © 2015
Zespół Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

 cheap nfl jerseys