NA DOBRY POCZĄTEK LATA-SPOTKANIE HISTORYCZNO-LITERACKIE

Dnia 24 czerwca 2014 r. uczniowie klasy II a LO, należący do kółka literacko – historycznego działającego w ramach projektu „ COOL. – ciekawi, otwarci, odważni licealiści”, zorganizowali spotkanie, na które zaprosili Panią dyrektor, Barbarę Przeradzką – Martko, nauczycieli, kolegów i przyjaciół oraz najbliższą rodzinę.

W czasie uroczystości humaniści w ciekawy sposób przedstawili historię miejscowości, z których pochodzą oraz zaprezentowali różnorodne talenty: poetyckie, literackie, fotograficzne, wokalne i plastyczne. Grupa w składzie: Katarzyna Sokołowska, Katarzyna Patalon i Krystian Olejnik opowiedziała o początkach Nowego Miasta Lubawskiego oraz najważniejszych zabytkach naszego miasta. Prezentację wzbogaciły zdjęcia autorstwa Agnieszki Szulc. Historię Kurzętnika oraz legendy związane z tą miejscowością przybliżyła zgromadzonym Emilia Błaszkowska, która ponadto wyjaśniła, czym różni się podanie od legendy. Z kolei Ewelina Margalska zapoznała przybyłych z historią Mroczna i wciąż żywymi wśród mieszkańców podaniami związanymi z powstaniem jeziora. Część historyczną zakończył występ Kingi Stawowej, która przywołała w swojej opowieści ważne miejsca, wydarzenia i postaci związane z Ziemią Nowomiejską. Kinga poprowadziła też całą uroczystość.
Niewątpliwie sporą niespodzianką była możliwość wysłuchania autorskich utworów licealistek: Emilia Błaszkowska i Katarzyna Patalon przeczytały swoje wiersze, a Karina Angowska - „Legendę o kurzętnickiej księżniczce”. Karina uatrakcyjniła też spotkanie występem wokalnym.
O Ilustrację fotograficzną tego ważnego dla występujących wydarzenia zadbała Magdalena Skuzjus, natomiast obsługą sprzętu multimedialnego zajął się Szymon Jankowski. Uczniowie pamiętali też o odpowiedniej oprawie i przygotowali wystawę prac fotograficznych, plastycznych oraz książek poświęconych dziejom Warmii i Mazur . Młodzież przygotowywała się pod kierunkiem pani Beaty Zielińskiej, która była inicjatorką spotkania. 
Wszystkie prezentacje spotkały się z dużym zainteresowaniem, a młodzi artyści otrzymali zasłużone brawa. Już od przyszłego roku można spodziewać się jeszcze większej dawki pozytywnej energii i pomysłów, które zaskoczą wszystkich.

NA DOBRY POCZĄTEK LATA-SPOTKANIE HISTORYCZNO-LITERACKIENA DOBRY POCZĄTEK LATA-SPOTKANIE HISTORYCZNO-LITERACKIENA DOBRY POCZĄTEK LATA-SPOTKANIE HISTORYCZNO-LITERACKIENA DOBRY POCZĄTEK LATA-SPOTKANIE HISTORYCZNO-LITERACKIENA DOBRY POCZĄTEK LATA-SPOTKANIE HISTORYCZNO-LITERACKIENA DOBRY POCZĄTEK LATA-SPOTKANIE HISTORYCZNO-LITERACKIE

Polish English German Italian Slovenian Spanish

goniec logo
kl
bylogia
fanbookmoodlecool logoszkola wierna dz 1100 lat niepodlegloscsoulszkola pilotaz

 wpia logo

mail poczta

 

 

 

Sierpień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Copyright © 2015
Zespół Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim.
Wszelkie prawa zastrzeżone.