NA DOBRY POCZĄTEK LATA-SPOTKANIE HISTORYCZNO-LITERACKIE

Dnia 24 czerwca 2014 r. uczniowie klasy II a LO, należący do kółka literacko – historycznego działającego w ramach projektu „ COOL. – ciekawi, otwarci, odważni licealiści”, zorganizowali spotkanie, na które zaprosili Panią dyrektor, Barbarę Przeradzką – Martko, nauczycieli, kolegów i przyjaciół oraz najbliższą rodzinę.

W czasie uroczystości humaniści w ciekawy sposób przedstawili historię miejscowości, z których pochodzą oraz zaprezentowali różnorodne talenty: poetyckie, literackie, fotograficzne, wokalne i plastyczne. Grupa w składzie: Katarzyna Sokołowska, Katarzyna Patalon i Krystian Olejnik opowiedziała o początkach Nowego Miasta Lubawskiego oraz najważniejszych zabytkach naszego miasta. Prezentację wzbogaciły zdjęcia autorstwa Agnieszki Szulc. Historię Kurzętnika oraz legendy związane z tą miejscowością przybliżyła zgromadzonym Emilia Błaszkowska, która ponadto wyjaśniła, czym różni się podanie od legendy. Z kolei Ewelina Margalska zapoznała przybyłych z historią Mroczna i wciąż żywymi wśród mieszkańców podaniami związanymi z powstaniem jeziora. Część historyczną zakończył występ Kingi Stawowej, która przywołała w swojej opowieści ważne miejsca, wydarzenia i postaci związane z Ziemią Nowomiejską. Kinga poprowadziła też całą uroczystość.
Niewątpliwie sporą niespodzianką była możliwość wysłuchania autorskich utworów licealistek: Emilia Błaszkowska i Katarzyna Patalon przeczytały swoje wiersze, a Karina Angowska - „Legendę o kurzętnickiej księżniczce”. Karina uatrakcyjniła też spotkanie występem wokalnym.
O Ilustrację fotograficzną tego ważnego dla występujących wydarzenia zadbała Magdalena Skuzjus, natomiast obsługą sprzętu multimedialnego zajął się Szymon Jankowski. Uczniowie pamiętali też o odpowiedniej oprawie i przygotowali wystawę prac fotograficznych, plastycznych oraz książek poświęconych dziejom Warmii i Mazur . Młodzież przygotowywała się pod kierunkiem pani Beaty Zielińskiej, która była inicjatorką spotkania. 
Wszystkie prezentacje spotkały się z dużym zainteresowaniem, a młodzi artyści otrzymali zasłużone brawa. Już od przyszłego roku można spodziewać się jeszcze większej dawki pozytywnej energii i pomysłów, które zaskoczą wszystkich.

NA DOBRY POCZĄTEK LATA-SPOTKANIE HISTORYCZNO-LITERACKIENA DOBRY POCZĄTEK LATA-SPOTKANIE HISTORYCZNO-LITERACKIENA DOBRY POCZĄTEK LATA-SPOTKANIE HISTORYCZNO-LITERACKIENA DOBRY POCZĄTEK LATA-SPOTKANIE HISTORYCZNO-LITERACKIENA DOBRY POCZĄTEK LATA-SPOTKANIE HISTORYCZNO-LITERACKIENA DOBRY POCZĄTEK LATA-SPOTKANIE HISTORYCZNO-LITERACKIE

Polish English German Italian Slovenian Spanish
watch Biuletyn Informacji Publicznej smoking neurontin

160 lecie Norwida

buy the stars lyrics   

logo160fb

 

   

Platforma ePUAP

e-Dziennik

Zapraszamy na:

goniec logo
kl
bylogia
fanbookmoodlecool logoszkola wierna dz 1100 lat niepodlegloscsoulszkola pilotaz

 wpia logo

mail poczta

 

 

 

Wydarzenia

Grudzień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Copyright © 2015
Zespół Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

 cheap nfl jerseys