Piątkowe Spotkanie z Literaturą

Dnia 17 kwietnia w  kameralnym gronie odbyło się spotkanie literackie, którego gościem honorowym była  Pani  Anna Jarosz – autorka opowiadań i felietonów, co tydzień drukowanych w „Gazecie Nowomiejskiej". Zgromadzeni w szkolnej auli wysłuchali opowiadania Kariny Angowskiej poświęconego wartości wspomnień rodzinnych i tradycji pielęgnowanych w gronie najbliższych. Swoje niezwykle mądre i dojrzałe wiersze zaprezentowały natomiast: Kinga Stawowa, Katarzyna Patalon i Emilia Błaszkowska. Tegoroczne maturzystki opowiedziały też o swoich inspiracjach, zainteresowaniach czytelniczych i pasjach.

W drugiej części Pani Anna Jarosz, która okazała się osobą niezwykle pogodną , opowiedziała o swoich doświadczeniach pisarskich, zainteresowaniach, wspominała też swoje czasy szkolne. Ciekawe anegdoty z życia spowodowały, że uczniowie chętnie przysłuchiwali się barwnym opowieściom, zadając również liczne pytania. Pojawiło się również zainteresowanie książką naszego gościa "Dziękuję, że umiem latać". Po spotkaniu była okazja do indywidualnych rozmów przesympatycznym gościem.

Obecna na spotkaniu, Pani Barbara Przeradzka- Martko, dyrektor Zespołu Szkół im. C.K. Norwida pogratulowała uczniom nie tylko talentu, ale też odwagi koniecznej do prezentowania własnej twórczości.

Wieczorek został zorganizowany przez członków koła historyczno – literackiego działającego pod opieką Pani Beaty Zielińskiej.

Piątkowe Spotkanie z LiteraturąPiątkowe Spotkanie z LiteraturąPiątkowe Spotkanie z LiteraturąPiątkowe Spotkanie z LiteraturąPiątkowe Spotkanie z LiteraturąPiątkowe Spotkanie z LiteraturąPiątkowe Spotkanie z LiteraturąPiątkowe Spotkanie z LiteraturąPiątkowe Spotkanie z Literaturą

Polish English German Italian Slovenian Spanish
buy provigil mexico Biuletyn Informacji Publicznej buy provigil from india

goniec logo
kl
bylogia
fanbookmoodlecool logoszkola wierna dz 1100 lat niepodlegloscsoulszkola pilotaz

 wpia logo

mail poczta

 

 

 

Sierpień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Copyright © 2015
Zespół Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim.
Wszelkie prawa zastrzeżone.